Gmina Kreba Neudorf

Gmina Kreba-Neudorf

Nasz partner

Stowarzyszenie zajmuje się promocją turystyki oraz ochroną przyrody i kultury na Łużycach. W tym kontekście organizowane są wycieczki rowerowe z przewodnikiem i wycieczki przez wschodnie Dolne Łużyce i powiat Żary / dawniej Sorau. Stowarzyszenie utrzymuje również bliskie kontakty z władzami lokalnymi w Niemczech i Polsce oraz przedsiębiorcami. Zachęca też i wspiera udział dzieci, młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych do kontaktu z lokalną przyrodą i kulturą.


Co warto zobaczyć w Forst i okolicach

Z Nowogrodu Bobrzańskiego do Forst jest około 50 km. W mieście tym możemy skorzystać z wielu miejsc noclegowych i bogatej gastronomi.
Miasto Forst (Lausitz) leży nad Nysą Łużycką i chlubi się 700 letnią burzliwą historią. Obiekty historyczne są godne zwiedzenia, a sławne osobistości pozostawiły tu swoje ślady i zachęcają do ich poznania: saski premier Henryk hrabia von Brühl znalazł w grobowcu w kościele św. Mikołaja miejsce swojego ostatniego spoczynku, w 2013 r. przypadała 250 rocznica jego śmierci.Brandenburskie Muzeum Tekstylne ma w swych zasobach niejeden rarytas z dziedziny wytwarzania sukna i opowiada o ponad wiekowej tradycji przemysłu tekstylnego w Forst. Za pomocą funkcjonujących maszyn można tu doświadczyć „żywej historii” i dociekać tajemnic byłego „niemieckiego Manchesteru”.Róże cechują wizerunek miasta, które od 2004 r. oficjalnie nosi honorowy tytuł „miasta róż”. Najpiękniejsze miejsce jednak „królowa kwiatów” znalazła we Wschodnioniemieckim Ogrodzie Różanym: dziesiątki tysiące róż w ponad 900 gatunkach zajmują areał 17 ha parku w otoczeniu rzeźb, amfor, dziedzińców pergolowych i romantycznych fontann. Coroczne festyny Ogrodu Różanego z pokazem róż ciętych i „Nocą 1000 świateł” albo też romantyczne zwiedzania nocne z uroczystą kolacją wśród róż to tylko kilka hitów na tle czarujących kulisów parku.Wędrowców i miłośników przyrody przyciąga uroczy krajobraz okolicy: łąki łęgowe nad Nysą, liczne tereny ochrony przyrody, rozległe lasy, stawy i jeziora. Posiadając wiele kilometrów szlaków rowerowych, Forstjest eldoradem dla turystów rowerowych.

Podczas lata funkcjonuje otwarty basen sportowo-rekreacyjny z 50-metrowym torem pływackim, wieżą 10-metrową, zjeżdżalnią, piaskownicą, boiskami sportowymi i wielką plażą trawiastą. Można też nurkować, tak w lecie jak i w zimie, kiedy kryta pływalnia oferuje uciechy kąpieli dla całej rodziny.

Więcej informacji:

TouristinformationForst (Lausitz)
Cottbuser Straße 10
03149 Forst (Lausitz)
Tel.: 0049 3562 6690-66
Mail: info@forst-information.de
www.forst-information.de